Jednoduché vkládání funkcí do functions.php

Základní funkce WordPressu se dají velmi snadno rozšířit pomocí mnoha různých pluginů, ale každý další doplňek zbytečně zatěžuje a zpomaluje webové stránky.

Spoustu jednoduchých funkcí nemusíte tedy řešit přímo pomocí pluginu, ale stačí najít nebo napsat vhodný snippet, který vložíte do souboru functions.php.

Pokud byste vkládali kód přímo do funkcí v šabloně, dojde při každé aktualizace ke smazání vašho kódu, proto si ukážeme způsoby pro vložení takového kódu bez rizika budoucího smazání.

Použití functions.php v child šabloně

První možností, jak takové funkce vkládat je vytvoření child šablony, která bude obsahovat soubor function.php a všechny snippety v tomto souboru budou aplikovány na webu, aniž byste se museli obávat jejich smazání v případě aktualizace šablony.

Přidání snippetu pomocí pluginu

Druhou a pro mnohé jednodušší možností je přidání vlastní funkce pomocí pluginu My Custom Functions. Tento plugin umí pojmout neomezené množství vlastních funkcí. Můžete jej jednoduše zapínat a vypínat přímo z administrace a v případě, že by vložení funkce způsobilo kritickou chybu na webu, nedovolí zapnutí a upozorní vás.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype

Podobné články