Jak získat zapomenuté heslo do administrace

Pokud zapomenete heslo pro přihlášení do administrace vaší instalace WordPressu, většinou stačí pouze kliknout na ,,Zapomněli jste heslo?“ na přihlašovací stránce a nechat si na email poslat nové.

Občas se ovšem může stát, že neznáte heslo, použili jste neplatný email, a tak není možnost získat nové standardní cestou. Máte ovšem několik možností, jak toto vyřešit. Stačí mít přístup na FPT nebo do MySQL databáze.

Nový účet administrátora pomocí FTP

Prvním krokem je vytvoření dočasného účtu pomocí souborů na FTP. Stačí přejít do adresáře šablony, například /wp-content/twentyseventeen/ a najít soubor functions.php a vložit do něj následující kód:

function wpb_admin_account(){
$user = 'jmeno';
$pass = 'heslo';
$email = 'email@vasedomena.cz';
if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {
$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
$user = new WP_User( $user_id );
$user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','wpb_admin_account');

Změna jména a hesla v databázi

Druhou metodou, která je mnohem praktičtější je nastavení údajů přímo ve vaší databázi. Přihlašte se tedy do phpMyAdmin a najděte si tabulku users (například wp_users, záleží na prefixu).

Zde si můžete změnit své heslo a uživatelské jméno. Heslo je šifrované, takže si musíte vygenerovat nové pomocí md5 generátoru. Můžete použít například http://www.md5.cz/. Takto vygenerovaný řetězec poté vložte na místo stávající do sloupce user_pass.

Nyní stačí nové heslo uložit a přihlásit se pod novými údaji. Změnit si můžete také přihlašovací jméno. Pokud doposud používáte jméno admin, tak to rozhodně doporučujeme.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype

Podobné články